Way Up North – Vesterály

S nadšením vám oznamujeme, že od 3. 6. do 17. 6. 2012 proběhne výprava na mořských kajacích do souostroví Vesteralen . Tato destinace se nachází na severozápadě Norska asi 300 km nad polárním kruhem, těsně nad známějšími Lofoty ( jakousi kosou trčící z Norské pevniny směrem do oceánu). Krajina je charakteristická vysokými kopci, které se tyčí přímo z moře, otevřeností k již zmíněnému oceánu a Norskému moři. Je zde asi největší možnost setkání s velkými kytovci v Evropě. Moře a velký rozdíl mezi přílivem a odlivem vytváří silné proudy a velmi těžkou vodu.

Právě v těchto vodách, kde jsme měli možnost uskutečnit podobnou výpravu již v roce 2008 (Lofoty), se chystáme uskutečnit naší další plavbu, kterou jsme pojmenovali „Way Up North“, protože tak vysoko na severu jsme ještě nejezdili. Výpravy se zúčastní čtyři čeští seakayakáři.

Michal Pancíř: fotograf, jehož fotografie si můžete prohlédnout tady. Přes 35 let rychlostní kanoista a jezdec na divoké vodě. Od roku 2004 aktivní mořský kajakář.

Radim Sládek: člověk, který se věnuje snad všem vodním sportům, od dračích lodí po plavání, též rychlostní kanoista a mořský kajakář. Má za sebou mnoho výprav na seakayaku od jihu po sever Evropy, pádlo protáhl slanou vodou i na Islandu a v Britské Kolumbii.

Vítek Jindrle: už od dětství se věnuje plachetnicím menším či větším, zapálený mořský kajakář, fotograf a autor odborných článků týkajících se seakayakingu. Píše téměř výhradně pro tento web.

Standa Klokočník: autor a designer několika mořských kajaků, které si můžete prohlédnout tady. Účastník mnoha menších i větších výprav, z nichž nejznámější je asi expedice Petra Novotného – QAJAQ Kalaallit Nunaat 2010 k břehům Grónska. O té se dočtete třeba zde. A psali jsme o ní i na našem webu.

Nakonec ještě chceme poděkovat kamarádům, kteří nám s cestou pomáhají.

Jsou to:

Norway-Vesteraalen

Diskuse uzavřena.