Výstava Outdoor ve Friedrichshafenu

Kdo něco ve světě outdooru znamená nebo chce znamenat, nemůže chybět na výstavě Outdoor ve Friedrichshafenu na břehu Bodamského jezera. I když seakajaking a kanoistiku obecně řadíme mezi outdoorové aktivity, již řadu let se této výstavy neúčastní nikdo z našeho oboru. Prý je výstava v nevhodném termínu, uprostřed vodácké sezóny. Letos se rozhodlo sdružení německých kajakových výrobců výstavu navštívit, utvořili společný stánek s tím, že chtějí vyjádřit, že kanoistika do outdooru patří. Ve společném stánky byli Blue and White, Prijon, Kober Moll, Robsson. Na výstavě měly ještě stánek firmy Grabner GmbH a Point 65. Nikdo tam neukázal nic nového, jenom vystavovali ty výrobky, o kterých jsou přesvědčeni, že by mohli zaujmout i nevodáky.

Výstavu jsem důkladně prošla (12 velikánských hal nacpaných firmami z celého světa), téměř prochodila boty a myslím, že se mi podařilo najít pár zajímavých věcí.

Firmu Sea To Summit nemusím asi představovat. Určitě znáte jejich outdoorové nádobí, lodáky a různé vychytávky. Na výstavě měli prototyp koleček pro mořský kajak. Pěkně provedené, jednoduché na rozebrání, lehké. Jednoduché „véčko“, na které posadíte kajak, zajistíte páskem a jedete. Budou se prodávat v roce 2014, bohužel jsem je nemohla vyfotit. Sea To Summit už má v nabídce jedny kolečka, jsou hodně bytelné, ale myslím, že pro seakajakáře ne tak vhodné.

VOZÍČEK NA LOĎ medium

Pokud máte problém s umístěním zahrádky na střechu auto pro převoz lodí, možná by se vám mohl hodit „měkký držák“ na střechu vyráběný ve dvou délkách: 86 a 110 cm.

MF_20121019_0019

Takže sledujte stránky Warmpeacu, výhradního dovozce této firmy.

Na posledním PaddleExpo jsme objevili firmu Gooper nabízející vodotěsné obaly na mobily. Začali vyrábět i větší obal na ipady a tablety.

Další firmy, které na Outdooru nabízely vodotěsné obaly a vaky, byly: Zulupack, Overboard, Ortlieb, Aquapack a Tatonka.

Nedávno vyšel na našem webu test nožů. Na výstavě byla řada výrobců. Nejvíce mě zaujaly outdoorové nože firem Spyderco a Gerber. Spyderco tvrdí, že mají absolutně nerezavější ocel, neboť jako jediní do slitiny nepřidávají karbon, který korozi zapřičiňuje. Otázkou je, zda se potom ještě materiál může nazývat ocel a nejedná se o jinou nerezavějící slitinu. K mému překvapení má Spyderco i českého dovozce, je to firma: Walter Trading, s.r.o. z Horousan . Gerber nabízí kromě nožů i další nářadí, které všichni muži vždycky strašně moc potřebuji.

Pokud řešíte problém nabíjení svých mobilů, baterií…. můžete se podívat na stránky těchto firem: Tespack, Wenger, Lifemate, Goal Zero, O-range,  Powertraveller. Na toto téma brzy vyjde na našich stránkách článek.

I pro účastníky akce No Frost jsem také něco objevila: Firma Exped má v nabídce moc slušivý péřový obleček, něco mezi spacákem a kombinézou. Na výstavě měli i model s nohavicemi.

 

A hřejivé botičky. No řekněte:

Ani jsem netušila, kolik už je na trhu firem nabízející instantní hotová jídla, která se pouze zalejí horkou vodou a člověk má uvařeno. Strašně mi chutnalo jídlo českého výrobce Adventure Menu, s.r.o., kteří mají v nabídce dokonce 6 bezlepkových jídel. Jídla můžete nakoupit v jejich internetovém obchodě. Bezlepkářům je ještě nakloněn norský výrobce Drytech.

A na závěr jsem si nechala firmy GSI outdoors a The growers cup. Obě ocení milovníci kávy. Výrobek firmy GSI outdoor asi nepotřebuje komentář viz. obrázek.

Maloobchodní cena tohoto krásného výrobku je pouhých 40 USD. Vřele doporučuji důkladně probrouzdat tyto stránky všem, kteří rádi pijí kávu z pěkných hrnečků, víno ze skleniček s nožičkou… Určitě nebudete zklamáni.

S výrobkem The Growers cup jsem  se u nás ještě nesetkala, i když ho můžete zakoupit ve spustě outdoorových prodejen, seznam najdete na jejich stránkách. Sáček Coffeebrewer je jednoduchou variantou tzv. francouzské konvičky na jedno použití. Sáček obsahuje filtr s26 g čerstvě umleté kávy. Do sáčku stačí nalít 0.5 l vody, nechat 5-8 minut spařit a máte hotovou prý špičkovou kávu pro 3 osoby.

Výstava Outdoor je určena pouze odborné veřejnosti, vyfotit si novinky mě nenechali bohužel nikde. O outdoorovém oblečení psát nebudu, ale musím konstatovat, že osvědčení výrobci Vaude, Patagonia, Mamut, chystají moooc pěkné věci.

Diskuse uzavřena.