Slezská Harta

Po loňském vydařeném víkendu na Davidově mlýně a Slezské Hartě jsme akci se stejným zaměřením opakovali. Spolu s přáteli, zkušenými kajakáři, jsme se  intenzívně  věnovali lidem, pro které by tento sport, vzhledem k jejich zdravotnímu stavu, mohl být zajímavý. Termín padl sice celkem nešťastně, neb jsme nesehnali přednášející na večerní besedy, jelikož tito zrovna sbírají nejnovější materiál pro příští rok.Tak chyběl  Lumír s Katkou, kteří  to jistě příště vynahradí. Počasí bylo vzhledem k průběhu roku přímo exkluzívní, i když na konci tomu, který ho obsluhoval, vypadlo plné vědro  a na nás během malé chvíle spadlo takové množství vody a krup, jež se dalo slušně pozorovat i na přibývající hladině v kokpitu.

DSC_0103

 První den v pátek nám Moravákům Katka pokřtila nového debla i s ceremonií této lodi vlastní a se zkušeným pádlerem Standou Klokočníkem spolu s konvojem nejrůznějších mořských kajaků projeli část nádrže při ústí řeky  Moravice. Večer nám přišla vhod originální Standova řecká kuchyně v areálu Davidova Mlýna, která se protáhla s Benyho kytarou a odpočítáváním skladeb do konce, což ukončilo stejně až svítání. 

DSC_0045

V sobotu ráno jsme byli opět v plné síle a zase mezinárodní, neboť opět přijel Milan se Zuzkou ze Slovenska. Před vyplutím z Leskovce se přidal i Tony, jež raději zvolil osvědčenou nafukovací baraku, na které s kamarádem Karlem propluli až pod zdejší sopku. Pak už pro něj nebyl problém velet i mořskému deblu.

DSC_0048

 Druhý večer na Mlýně byl určen k  projekci našich filmů, která ač zajímavá nám nějak rychle utekla, tak jsme zvolili osvědčenou Standovu kuchyni č.2 a Benymu přikázali opět nemalou sadu písní do konce. Nedělní ráno bylo potom trošku náročnější, ale „neva“ jelo se na Novou Pláň zkoušet záchranu a trochu proprat výstroj. Výlet kratší, ale tvrdý. Proprání výstroje dokonalé i pro ty, jež vodu neradi.

DSC_0036

Na konci padla různá předsevzetí, hlavně to, že se s Jirkou Kudrnou pokusíme do příště vyvinout pomůcky pro lepší pozici a stabilitu v kajaku. A také, že nový termín vyhlásíme co nejdříve, aby vše bylo lépe zajištěné.

_MG_1003

 

Hodně velké díky patří Davidu Kostruhovi, majiteli Davidova Mlýna za luxusní a velmi vstřícné zázemí, dále Standovi Klokočníkovi, výrobci lodí Triena za obětavost / www.triena.cz / sponzorům Tondovi Poliščukovi, Tomáši Slovákovi / www.kickthewaves.com /,mé ženě Daně a samozřejmě všem zúčastněným přátelům za nemalou pomoc.

Jirka Staněk

DSCF4680

Diskuse uzavřena.