VI. seakayakové sympozium – Rozkoš 2011

IMG_1725-2
Sympozium se tentokrát konalo u nádrže Rozkoš, která ovšem svému jménu moc čest nedělá. Jediným sporným momentem letošního setkání byla právě voda, na které se vše odehrávalo. Moc čistá nebyla, ale naštěstí je Rozkoš rozdělena na dvě poloviny. A tak po překonání asi kilometru v kalné vodě chovné části, bylo možno přenést lodě do rekreační půlky, kde už byla voda pěkná. Celou situaci pěkně vidíte na vedlejším snímku, kde vám pózují organizátoři Stanďoch a Dušan. Ale nepěkný rybník je jen drobný stín na jinak bezchybné akci.

Teď pěkně popořádku, co se všechno u České Skalice odehrálo. V pátek 3. 6. 2011 se účastníci sympozia sjížděli, což se v případě dívčí části GK dělo za vytápění jejich vozu přímo z výfuku. Ti, kdo vyrazili z domovů včas, si mohli užít to, čím je Rozkoš proslulá – docela silným větrem a vlnami.

 

Navečer přišel nejen čas grilování a návštěvy místního skvělého kiosku (jaký to pokrok od proslaveného krámku „U zavřenejch“, který neblaze torpédoval první večer na předloňských Dalešicích!), ale hlavně na promítání fotografií z cest Petra Mejdžího Majora, který málem objel celou Anglii.

 

Na druhý den, kdy už dorazili úplně všichni, byly na programu dva hlavní body – Mejdžího excelentní výuka záchran na kajaku a Oldova škola pádlování. Olda probral techniky pádlování a manévrování s kajakem na hladké vodě opravdu detailně, všechno učil s velkou trpělivostí a tak si z jeho lekcí mohl odnést ponaučení i takový lempl, jako jsem já.

 

Mejdžího záchrany byly jedinečné, oproti předchozím ročníkům navíc přinesly zajímavou změnu – do vody tentokrát ochotně lezli všichni účastníci a tak jeho výuka měla velký přínos pro všechny, ať už začátečníky, či pokročilé. Dovoluji si tvrdit, že přesně takhle připravené lekce by měly být na každém sympoziu, protože co si budeme povídat, při „běžném ježdění“ na záchrany moc času ani chuti není a to je velká chyba. Navíc tady máte možnost, aby vás hned na místě opravil někdo zkušený a tak si ušetříte spoustu zbytečných cest slepými uličkami.

 

Akce na vodě zabraly celý den a po nich jsme se opět letním horkem přesunuli přes pruty nadávajících rybářů, kterým jsme se do vlasců motali celý víkend, zpátky do kempu. Večer na nás čekalo další promítání, které si tentokrát připravili Kitty s Tomášem a pak slosování bohaté tomboly štědře dotované firmami HG Sport a TNP.

 

Noc se některým protáhla až do brzkých ranních hodin a tak je v neděli kolem deváté hodiny ranní nemile překvapili dva členové GK, kteří pod značkou Kachní líheň© vyrábějí grónská pádla. Tito dva filutové rozezněli tábořištěm elektrický hoblík, který všechny zval k účasti na přednášce, následované praktickou ukázkou, právě o stavbě grónského pádla. A během dopoledne, v panujícím vedru, jedno pádlo téměř dokončili.

 IMG_1733

Ostatní se mohli nadále na břehu věnovat společenským povinnostem, anebo jezdit po jezeře, ať už v kajaku, nebo na přistaveném vodním kole, které vidět Jan Tleskač, asi by zezelenal závistí. Kolem poledne byla akce ukončena a všichni se spokojeně rozjeli do svých domovů. Sympozium opět naplnilo naše očekávání, byla uzavřena nová přátelství a jsme zvědavi, co pro nás HG Sport nachystá napříště. A na dálku ještě zdravíme kamarády, kteří se nemohli zúčastnit, neboť zrovna pádlovali kdesi v Kanadě, Řecku či Turecku. A všem připomínám, napřesrok se zase někde v prvním červnovém víkendu sejdeme, tak si udělejte místo v kalendáři.

Odkazy:
HG Sport
TNP – výrobce pádel

 

Diskuse uzavřena.