Konečně

V létě roku 2014 se od jednoho mořského kajaku k druhému začala šířit zajímavá novina: borci z Prahy začali stavět nový český kajak! Protože náš web naslouchá hlasům od vody velmi pozorně, vydali jsme se do matky měst zjistit, co je na tom pravdy.

Foto: Antonius Carbonius
C-Gator

A skutečně! S jedinou výjimkou, jedná se totiž jen o jednoho borce, je to celé pravda. Známý dobrodruh Petr Mejdží Major začal „klonovat“ svého Seagatora, tedy loď prověřenou ve skutečně tvrdých podmínkách. Kdo neví, o čem mluvím, nechť se podívá do archivu jeho expedice 180 Day Trips, při které dopádloval z Prahy až na Nordkap a odsud do Finska.

Ve své dílně právě staví již několikátého Seagatora, což je loď určená spíše pro pokročilejší jezdce, kteří upřednostňují moderní tvary lodí. Loď je 551 cm dlouhá a 56 cm široká. Moderní jsou i používané postupy, jednotlivé vrstvy sendvičové konstrukce jsou prosyceny vakuovou infuzí. Musíme konstatovat, že Mejdžímu pod rukama vznikají opravdu povedené lodě.

Mejdží si neodpouští své neutuchající výpady na pole vynálezů a zlepšováků, takže loď má kromě obvyklých stavitelných pedálů i posuvnou sedačku, což už tak běžné není. A navíc se zřejmě brzy můžeme těšit na inovativní kormidelní systém, takže budeme jeho výtvory sledovat pozorně i nadále.

Pokud vás zajímá podrobnější recenze lodě, mrkněte sem a taky sem.

Foto: Antonius Carbonius
Detail

A nakonec ještě malá soukromá poznámka: sám za sebe mám z této zprávy opravdu radost! Čeští seakajakáři už mají možnost pořídit libovolnou loď a současně podporovat domácí kajakářskou scénu. Pokud toužíte po tradičním kajaku, jistě vám s ním rádi pomohou kluci ze Skeleton Kayaks, nebo si ho můžete postavit pod vedením ostřílených borců z Grónského klubu. Jestli jsou na vás potahovačky moc tradiční a toužíte po něčem osvědčeném, jistě pochodíte u Trieny Standy Klokočníka. No a pokud dáváte přednost moderně, máte konečně vystaráno taky. Napište Mejdžímu.

Foto: Antonius Carbonius
Paluba

Diskuse uzavřena.