Časopis Sea Kayaker

Pokud máte zajímavý snímek související nějak s mořským kajakingem, můžete ho poslat do redakce, ty nejzajímavější jsou otiskovány na předposlední straně časopisu (ve velikosti A4). Na webových stránkách www.seakayakermag.com se dozvíte více o časopisu, případně si můžete objednat předplatné.

Myslím, že některé články by mohli zajímat i Vás a možná ne všichni si troufnete na angličtinu, takže jsem napsala do Sea Kayakeru s prosbou, zda bych mohla z každého čísla přeložit 1 – 2 články a dát je na seakayaker.cz. Bohužel se mi z redakce nikdo neozval. Zkusím to ještě jednou, mezitím jsem se rozhodla pro volné přeložení/shrnutí 1. článku, a to z posledního čísla tj. 128 (nerada bych porušila nějaká autorská práva). Začneme historií, takže kdo byl prvním Evropanem, který se naučil eskymácký obrat a předvedl ho veřejně?

Jinak v čísle 128 naleznete:

 1. recenzi na kajak 20T(T znamená „tandem“ – tedy debblovka)  od výrobce Delta Kayaks  a Titan VI od výrobce Atlantis Kayaks
 2. článek o tom, jak seakajakáři dělají podporu/podílejí se na zajištění záchrany dálkových plavců
 3. rozhovor s Freyou Hoffmeister, která v lednu 2009 vyráží na roční solo plavbu okolo Austrálie (cca 10 000 mil). Jako první tuto plavbu úspěšně dokončil Paul Caffyn (v letech 1981/1982), cesta mu trvala 360 dní. V roce 2008 Freya obeplula se svým přítelem Island a v létě sama Jižní Ostrov Nového Zélandu.
 4. tip na pádlování okolo pobřeží jihovýchodní Aljašky
 5. „Jídlo jako palivo – dobrá strava z Vás udělá lepšího pádlistu“
 6. Kdo byl prvním Evropanem ovládající eskymácký obrat včetně dobových fotografií
 7. návod, jak si vyrobit rozkládací (2dílný) kajak
 8. jaká pravidla by měli seakajakáři znát, pokud se chtějí plavit na moři. Jaká pravidla se na nás vlastně vztahují?
 9. přehled VHF radií na americkém trhu včetně malé recenze
 10. recenze na DVD Rough Water Handling
 11. recenze knihy Fatal Tide
 12. nové výrobky – dětské pádlo Sharkie od firmy Aquabound, vodotěsný obal na foťák od firmy Aquapac, podvodní fotoaparád  DC800 od firmy SeaLife, dámský suchý oblek od NRS a větruodolná kukla od Glacier Glove.

Diskuse uzavřena.