5. setkání seakajakářů – přehrada Lipno

A jak takové setkání probíhá? Nedočkaví účastníci přijížděli na místo setkání od patečního odpoledne. Jako první dorazilo auto Ká servisu, roztopili gril, zapojili pípu, takže sotva jste vystoupili z auta, už na Vás čekalo studené pivo a přivítala vás vůně grilovaného masa. Páteční večery jsou živelné, potkáváte se s lidmi, které jste v některých případech neviděli celý rok, je rozhodně o čem vyprávět. Není proto divu, že se chodí spát spíše v ranních hodinách.

Co se dělo v sobotu? V 10:00 hodin jsme se sešli na břehu jezera, kajaky připravené k projížďce. Stanďoch oficiálně zahájil setkání a seznámil nás s programem. Na dopoledne byl připraven nácvik seakajakářských dovedností, na odpoledne společná projížďka.

Kitty s Tomášem učili nalézání do kajaku,

 

Vítek použití tow-line

a na poslednim stanovišti nám byla ukázana správná pádlovací technika. Odpoledne podnikla většina účastníků podle svých sil kratší/delší projížďku. Hromadně se vyjelo směrem k Horní Plané, někteří dojeli až do Černé v Pošumaví.

Sobotní program vyvrcholil večer, ve srubu probíhalo promítání. Dušan Festa vyprávěl o svých výpravách na Jadranu, Markýz z Grónského klubu popsal výrobu skin-on-frame kajaků. Shlédli jsme film Nanook of the North a This is the sea IV. V průběhu večera byla ještě rozdána bohatá tombola.

 

V neděli se většina ještě vydala na kratší projížďku, tentokrát směrem k meandrům řeky Vltavy.

Na fotky mé a Markyzovy se můžete podívat zde. Pokud se chcete podělit i o Vaše fotky, ráda sem přidám i Váš odkaz:)

Je krásné sledovat, jak na setkání přijíždí každý rok více lidí, kteří už mořskému kajaku propadli nebo shánějí informace a hledají parťáky na své první výpravy. Chtěla bych touto formou poděkovat HG sportu za zorganizování pohodové akce.

Vzhledem k tomu, že seakajakářská sezóna je na začátku, přeji všem krásné léto a podzim, hodně pádlování, spolehlivé kamarády na cesty a hlavně bezpečný návrat domů. Budu se těšit na příští setkání a Vaše zážitky.

Žandula

 

Diskuse uzavřena.