DVD This is the Roll

Jak jste se mohli dočíst ve Vítkově článku o eskymáckých obratech, oficiálně se soutěží s 35 obraty prováděnými na obě strany. Toto DVD je zaměřeno pouze na 3 dle instruktorů základní obraty, a to: standard greenland roll, storm roll a reverse sweep roll (standardní eskymák, bouřkový eskymák a tažení dopředu). Pokud zvládnete precizně tyto tři obraty, umíte vyeskymovat ve všech směrech a neměli byste mít problém s nácvikem dalších obratů. 

Celé DVD trvá 2,5 h a můžete ho přehrát celé najednou nebo si vybrat konkrétní kapitolu.  Jak se říká v úvodní kapitole, když zvládnete dobře eskymácký obrat, výrazně to ovlivní i vaše pádlování. Budete víc v pohodě a nebudete se bát být i „ve vodě“.  Druhá kapitola se jmenuje Mantra. Pamatujte: Move your kayak first, head ouf of water last (nejdřív hýbej kajakem, hlavu z vody jako poslední). Človek toho u všech obratů dosáhne pomocí 4 základních bodů: „řízení/tlak pouze „nižší“ nohou,  přirozeným nadnášením těla ve vodě, rotace a chování se jako pružinka (stlačit/uvolnit). 

Další  kapitoly jsou věnovány jednotlivým obratům. Každý obrat je rozebrán podrobně ve 3 podkapitolách: základy obratu, řešení problémů (nejčastější chyby a jak se jim vyhnout) a provedení obratu standardním pádlem (všechny obraty jsou na začátku ukazovány s tradičním „grónským“ pádlem). 

Bonusová kapitola je věnována vybavení vhodnému na eskymování. Na závěr se ještě uvidíte pár protahovacích cviků, které vám mohou pomoci, pokud vaše tělo už není tak pružné, jak byste potřebovali.

Film je namluvený pouze v angličtině, můžete si ale zapnout anglické, italské, francouzské nebo španělské titulky.

I když už zvládáte základní eskymácké obraty, myslím, že vám tento film otevře oči. Začnete se nad obraty víc zamýšlet, podíváte se na celou eskymovací techniku z různých úhlů, film navic obsahuje spoustu podvodních záběrů. Naučíte se jednoduché triky, budete vědět, na co si dávat pozor.  Myslím, že je to vynikající pomůcka nejen pro nováčky v eskymování nebo ty, co se chtějí věnovat tradičním obratům, každý si tam najde určitě něco pro sebe. A garantuji vám, že se k filmu budete vracet a přehrávat si jednotlivé kapitoly několikrát. DVD stojí 19,99 GBP a můžete si ho objednat na stránkách Cackle TV

Odkaz: upoutávka DVD This is the Roll

 

Diskuse uzavřena.