Seakajakářka Barbro Lindman

 

Babs se vrátila ke svému zaměstnání, ale zjistilal, že ji expediční pádlování přitahuje čím dál víc. Necelých 16 měsíců poté vyrazila na Nový Zéland, aby jako prvni žena obeplula Jižní ostrov.  V prosinci 2007 vyrazila z Pictonu (na kajaku Kodiak od firmy Prijon). Jižní ostrov jako první obeplul Paul Caffyn (seakajakářská legenda) už v roce 1978. Od té doby se to podařilo pouze dalším dvěma kajakářům a to Brianu Robertsovi v roce 1996 a Chrisu Duffovi v roce 1999. V osudném roce 2008 vyrazili  na 2500 km dlouhou cestu hned 4 seakajakáři. Tři z toho byli  ženy – Barbro Lindman, Freya Hoffmeister  a Justine Curgenven s přítelem Barrym Shawem.  Babs se svého plánu nevzdala ani poté, co zjistila, že za stejným cílem už vyrazil někdo jiný (Freya Hoffmeister). Držela se přesně svého plánu, nehnala se za rekordem, ale cestu si  užívala, poznávala místní…. Stala se tak pátým človekem, kterému se to podařilo.  Od té doby se stala profesionálním kajakářem.

Babs zatím pádlovala ve Švédsku, Norsku, Finsku, Turecku, Walesu, Řecku a Chorvatsku,  na Aljašce, Madagaskaru a Novém Zélandu.

 V roce 2008 se vdala za novozélandského kajakáře a majitele švédské firmy Kajaktiv Jamese Venimora. Spolu provozuji vodáckou firmu a kajakovou školu ve švédském městě Dala-Floda. Babs se věnuje propagování Švédska jako seakajakářské destinace, přednáší o svých expedicích, je náruživou fotografkou a autorkou několika knih a článků.

altKe svým 40. narozeninám si jako dárek dala sjezd divoké řeky a skok novozélanského vodopádu Anawhenua  na  creekovém kajaku. Babs tvrdí, že seakajaking je životní styl, lidi by se neměli honit za prestiží a rekordy, ale odvádět dobrou práci, ať už dělají cokoliv a přistupovat k lidem s úctou. Říká, že až jí bude 90 nebude si pamatovat, jak dlouho ji trvalo objet konkrétní ostrov nebo kolik jich celkem objela, ale z každé výpravy v ní zůstane uložen okamžik, který si bude pamatovat po zbytek života.

Babs má své vlastní webové stránky www.barbrolindman.com

 

 

 

 

Diskuse uzavřena.