Krátká fotozpráva z prvosjezdu zdymadla na Hluboké

Dlouho plánovaného projetí nových komor na řece Vltavě pod Českými Budějovicemi se nakonec zúčastnilo 9 členů GK. Nejisté počasí, které se ráno projevilo válející se mlhou nad řekou a mžením, patrně odradilo většinu spřízněných seakajakářských duší, neboť se k nám přidal pouze 1 další kajakář.

IMG_2961

 

Akci jsme zahájili přípitkem na zdraví.

Plavbu je třeba řádně zahájit
Plavbu je třeba řádně zahájit

Nakonec jsme do kajaků nastupovali na nejstrmějším srázu pod Dlouhým mostem (na levém břehu). K velkému zklamání všech neproběhl žádný „pišišvor“ (převrhnutí kajaku při nastupování).

IMG_3040

Za 45 minut klidného pádlování jsme dorazili k 1. komoře v Českém Vrbném. Přivítala nás červená barva na semaforu, která naštěstí po telefonátu „hlavnímu komorníkovi“ přeskočila na zelenou. Cesta byla volná. Mraky jsou pryč, směje se na nás sluníčko, čas v komoře využíváme k odstrojování a posilnění. Za chvíli jsme o 7,5 m níže.

IMG_3107

Za další necelou hodinku jsme na Hluboké. U nového přístavu právě zavěšovali ceduli s názvem obce, v sobotu se to tu bude oficiálně otevírat. Už tu na nás čekají. Z velína přepočítají, že opravdu dorazilo 9 kajaků s 10 osobami a už se za námi zavírají vrata. Tady klesneme pouze o 2,5 m.

IMG_3134

Hluboká nad Vltavou
Hluboká nad Vltavou – nová plavební komora 

IMG_3183Vzhledem k tomu, že někteří z nás reptají, pokud není v poledne oběd na stole a my z komory vyplouváme ve 13 h, zastavujeme hned v první zatáčce pod Hlubokou a rychlostí blesku rozděláme oheň, abychom mohli opéct špekáčky.

IMG_3214

Cesta do Purkarce proběhla až na jedno vyrušení motorovým člunem v naprostém poklidu. Jaro je v plném proudu, okolní skály kvetly žlutě. A voda už je prý také teplá. Alespoň to tvrdila pánská část výpravy, která v Purkarci zahájila venkovní eskimovací sezónu.

Před PurkarcemPřed Purkarcem
IMG_3235

Všechny fotky najdete tady.

 

 

 

Diskuse uzavřena.