Kayaklog a Bugle

KAYAKLOGkayaklog_logo

Od dubna je možné nainstalovat do chytrých telefonů novou aplikaci – Kayaklog.  Kayaklog je elektronický logbook, uznán dánskými organizacemi DGI (Danish Gymnastics and Sports Assocciations) a Canoe and Kayak Federation. Není určen pouze seakajakovým instruktorům, nýbrž všem, kteří chtějí zaznamenat svůj výlet a poté ho sdílet s ostatními.

Kayaklog automaticky stahuje všechny důležité informace jakou je rychlost větru, teplota, faktor chladu oblasti, kde se pohybujete. Navíc zaznamenává délku a trasu vaší cesty.  Budete se moci podívat na svou trasu na mapě včetně maximální rychlosti a času. V aplikaci můžete ukládat fotografie pořízené na cestě. Informace o cestě můžete sdílet online na facebooku nebo Twitteru.

Prostřednictvím Kayaklogu můžete sledovat předpověď počasí v dané oblasti s výhledem na 24 h. Rychlost větru se zobrazuje jako číselná hodnota  a zároveň jako barevná inkonka (červená – nebezpečí), která by měla pomoci se rozhodnout zda vyjet/nevyjet nebo zastavit/pokračovat. Funkce „Emergency ID“ umožňuje, aby vámi vybraní jedinci mohli zjistit vaši aktuální pozici.

Tvůrcem Kayaklogu je Carsten Damsgaard, certifikovaný seakajakový instruktor. Aplikace je dostupná zatím pouze v angličtině pro telefony IPhone a Android. Na stránkách http://kayaklog.net/ můžete shlédnout video představující Kayaklog.

A kolik vás to bude stát? Neomezený přístup do aplikace je za 2.99 USD měsíčně s funkcí Emergency ID. Zdarma jsou 3 logy/měsíc, pokud chcete aplikaci vyzkoušet.

Pokud si někdo aplikaci pořídíte, budeme moc rádi, když se s námi podělíte o recenzi.

BUGLE

Pro uživatele Iphonu je k dispozici ZDARMA aplikace Bugle, která v případě, že se nevrátíte včas zalarmuje SMSkou a emailem předem zadané kontaktní osoby. Jednoduše v aplikaci zadáte kam vyrážíte a kdy se máte vrátit. Pokud se do vámi určeného času nepřihlásíte, server vyšle výstražné zprávy. Zde je aplikace ke stažení.

http://vimeo.com/50663098

Diskuse uzavřena.