Gróňan v Praze

K vidění bylo zhruba pět kajaků, od menších až po vyloženě expediční loď. Jako zajímavost uvedu, že Tahe Marine vychází zákazníkům vstříc v tom, že kajaky nabízí ve třech velikostech v každém designu. Takže když se vám nějaká loď zalíbí, je velká pravděpodobnost, že najdete i odpovídající velikost.

01

Lodě připravené k testování

02

Honza zálibně obhlíží Greenlanda a obléká si tuilik

04

Eskimovali jsme nejen Gróňana

05

Jak vidíte, nevydržel jsem dlouho testovat novou loď i pádlo. Zde zavedená značka GP.

Nejprve jsme vyzkoušeli dva z „ostatních“ kajaků, ovšem je třeba říct, že odpoledne bylo krátké, takže šlo spíš o svezení a těžko podat nějakou relevantní zprávu. S Honzou jsme porovnávali svoje pocity a každému „sedla“ jiná loď. Pádla Pro XX, které vyrábí kluci z Liberce jsem sice krátce držel v ruce, vypadá výborně, ale bohužel nebylo v mých silách zkoušet najednou novou loď i pádlo.

Nicméně nakonec všeho jsme si nechali Greenland. Ten nám tedy vyhovoval oběma. Ondra prohlásil, že ta loď „eskimuje sama“ a měl pravdu! Pokud si chcete vyzkoušet složitější eskimovací techniky, težko najdete vhodnější loď. Kokpit je sice trochu spartánský a těsný, navíc loď která byla k testování byla o číslo menší, než bychom potřebovali, nicméně to při eskimování není problém. Spíš naopak. 
03

Kokpit Greenlanda (páska na palubě je ochrana pouze pro účely testování lodí)

Chvilinku to trvalo, než se každý z nás do lodě nasoukal, ale pak už to šlo jako po másle. Mně se poprvé v životě povedlo zvednutí dopředu na „špatnou stranu“, i Honza v klidu vyjel dopředu, ačkoli se s tímhle zvednutím pořád ještě pere. Pokud jde o side scull, poprvé jsem zažil pocit rovnováhy, když jsem vylehl vedle kajaku na vodu a to i bez pádlování. Dokonce se mi trochu začal dařit chest scull, tedy vylehnutí na vodu obličejem natočeným k hladině. Zde ale s mocnou podporou pádla.

06

Greenland vypadá na vodě opravdu krásně.

08


Pro nácvik eskimování je tohle ta pravá výška paluby nad hladinou.

09

Side scull už téměř bez podpory!!!

10

Chest scull – ještě to není úplně zvládnuté, ale po několika hodinách cvičení na téhle lodi to bude hračka.

Takže předváděcí odpoledne splnilo naše očekávání – navíc jsme dostali hodnotné dárky a už se těšíme, až se s touhle lodí zase někde potkáme.

11

Děkujeme za krásné svezení!

Ještě bych rád upozornil naše čtenáře, že na 14. 7. 2010 je do Týna nad Vltavou naplánován první ročník vytrvalostního maratonu na seakayacích „Pádluj o 106“. Trasa povede do Měřína na Slapech a víc se dozvíte na adrese www.seakayak.cz.

Diskuse uzavřena.