Dětská voda

Od neúnavných organizátorů Petra Křivánka a Ivana Žáka se k nám dostala pozvánka na akci, na které byste neměli chybět. A jestli nemáte vlastní děti, nevadí! Štípněte nějaké sousedům a přijeďte. Bude legrace!!

Kosatka
Autor: Kačenka Stanďochů

Datum konání: 12. – 15. 6. 2014

Místo konání: Camp Bítov, Vranovská přehrada (http://www.camp-bitov.cz/)

GPS:  48°56’19.92″N, 15°43’24.048″E

 

Motto akce: Nějak se nám seakajakářská komunita množí. A tak nás napadlo, že by bylo prima, náš potěr začít seznamovat s vodou i mezi sebou navzájem!

Smyslem akce ale také je, aby si ji užili i rodiče. Co si budeme nalhávat, přeci jen je naše vodácká aktivita díky prckům slabší. A „sdružení“ dětí do větší skupiny může rodičům přinést i kýžený oddech a poskytnout možnost, pokecat se stejně „postiženými“ vodáky.

Nemáme žádný pevný program. Spíše nabízíme možnost setkání lidí stejných zájmů (i starostí) na jednom místě, v jeden čas. Přesto o kousek níž najdete seznam možných aktivit. Je jen a jen na účastnících, jak se mezi sebou domluví a kdo se které, a kdy zúčastní. Akci vnímejte jako pilotní projekt. Pokud se osvědčí, máme s Ivanem v plánu další destinace a rádi bychom akci udělali tradiční. No uvidíme 🙂

Náplň akce:

  • Seznámení vodáckého potěru s lodí a mezi sebou navzájem. Podle možností budou k dispozici kajaky, nafukovačky a Grónský klub doveze eňo ňéňo originální dětské tradiční kajaky. Nebo aspoň jeden! Každý (tedy i rodiče) si bude moci vyzkoušet pádlování s jedním, nebo více dětmi.
  • U Vranova je nádherně, takže můžete vyrazit na procházky krásnou přírodou.
  • Nabízí se společné stravování skupiny. Dejte prosím vědět předem, pokud byste měli zájem, jinak v kempu kvalitně vaří.
  • Koho nebaví voda, jídlo a příroda, může zajít na hrady. Je možno navštívit hrad Cornštejn  (http://hradbitov.info/hrad-cornstejn/) a hrad Bítov (http://www.hradbitov.cz/pamatky-v-okoli/), případně odjet do vzdálenějšího Znojma nebo Slavonic.
  • Podle uvážení je možné pořádat i cyklovýlety (http://www.vranov-nad-dyji.eu/pro-turisty/cyklotrasy-vranov-nad-dyji)
  • K večernímu táboráku možná přijede zahrát slavná hudební skupina „Kajakářova pomsta“ (ve složení Dušan & Vítek & kdo chce se přidat.) Dětský repertoár zajištěn!

Účastníci si případně mohou v recepci kempu objednat ubytování podle potřeby v chatkách, apartmánech (lépe rezervovat předem) nebo ve stanech/ autech. My nabízíme společné tábořiště, souplachtí, rošt a případnou občasnou kuchyni.

 

Poznámky:

Pokud víte o nějakých dalších kajakářích s dětmi, prosím o šíření pozvánky. Pochopitelně mohou jet i vodáci svobodní/bezdětní, pokud ale tu „školku“ rozdýchají. Ti věkem starší by si dokonce mohli doma šplhnout, kdyby na akci vzali svoje vnoučata J.

Dáváme vědět, protože víme, že rodinné plánování patří k nejsložitějším. Je to akce s base campem a volným programem, takže žádný stres – dá se přijet později, nebo na blind. Víme dobře, jak dokážou děti změnit plány. Prostě kdo přijede, pokecá, zablbne si a v neděli jedeme dom.

Těšíme se na vás!

Petr a Ivan

Kajakář v silném, opravdu silném dešti a navíc v silných proudech.
Autor: Lucka Řeháčková

Diskuse uzavřena.