Seakayak symposium Dalešice 2009

Jako obvykle první červnový víkend se sešli příznivci mořských a jezerních kajaků na  přehradě u Hartvíkovic. Dříve hluboké malebné údolí Jihlavy je dnes členitým skalnatým jezerem pro vyjížďku na dlouhém kajaku jako stvořeným.

Již v pátek se sjíždí první auta s dlouhými loděmi na střeše. Sobotní dopoledne pak zanechalo na břehu několik smutných jedinců, protože více jak 50 lodí nestačilo v první chvíli uspokojit všechny zájemce. Ale vynahradili si to odpoledne a v neděli.
 
Počasí nakonec přálo a tak si mnozí vyzkoušeli i záchranu na vodní ploše se vším všudy. K vyzkoušení byly i štíhlé dlouhé lodě, ale i krátké jezerní kajaky a ti, kteří si to stihli vyzkoušet překvapivě zjistili, že i „kraťasy“ typu Cruiser 320 nebo Looksha 12 jsou rychlé a přitom se dobře ovládají, uvezou dost nejen na víkendový výlet po kanálech a jezerech a přitom jsou skladné. Ne každý má kde uložit pětimetrovou loď. 

Testovala se i pádla a další vybavení, v nabídce byly i výukové DVD jako je Seakayak Safety anebo Rough Water Handling. Večerní promítání třeba z výletu na Liparské ostrovy a klasicky DVD This is the sea 4 uzavřelo úspěšnou akci . A kdyby neděle mohla trvat do pondělí, tak jsme tam všichni rádi zůstali, protože i počasí se vylepšilo.

 

Diskuse uzavřena.