James Manke a jeho European Tour

Od našeho pilného přispěvatele Karbonového Tondy (jasně, to je ten hrdina, který vozí e-voheň a dovede hravě zlomit libovolné pádlo, či kudlu) jsme dostali zajímavou informaci. Jde o to, že James Manke, z ostrova Vancouver v Britské Kolumbii na západním pobřeží Kanady, který se věnuje hlavně výuce tradičního způsobu eskimování, plánuje evropské turné. A turné by se měl účastnit i další nadšenec tradičního pádlování, pro změnu z druhého konce světa. Je jím Eiichi Ito, který stojí za bezvadnými stránkami japonského sdružení Qajaq JPN.

 

images

 

A protože je Tonda duše zvídavá, rozhodl se, že se nějakým způsobem tohoto turné chce taky zúčastnit a touto cestou hledá další zájemce. Akce by měla proběhnout na jaře 2014. Pokud máte zájem, ozvěte se prosím Tondovi na mail.

 

 

Organizace akce se bude odvíjet od počtu zájemců. Ačkoli jde o neziskovou akci, je zapotřebí Jamesovi zaplatit letenku a nějaké peníze na jídlo. Takže jsou v zásadě dvě možnosti. Buď se utvoří dostatečně velká skupina a pak se s ním sejdeme někde v Evropě na moři, nebo se domluví s nějakou britskou školou (např. Cornwall – tedy ne že by Británie nebyla v Evropě) a vyrazíme za ním autem tam. Otázkou je, co si pak budou Britové účtovat navíc.

A nakonec ještě pár podrobností přímo od Jamese: „Primárně se budu věnovat základním tradičním technikám zvedání. Takže budu učit jednotlivá zvednutí, a kdo bude mít zájem, tomu pomůžu pilovat techniku. Také učím správný záběr grónským pádlem a věnuji se io historii zvedání. Můžeme se také věnovat surfování s grónským pádlem, či eskimování v surfu.