Sponzoři

 

HIKO sportHiko

Česká společnost, která vyrábí vybavení pro všechny druhy kajakářů a vyznavačů vodních sportů. Do firmy jsem zašel jako naprosto neznámý člověk a prohodil, že mám pár nápadů na expediční výstroj. A najednou spolu vymýšlíme úplně novou kolekci seakajakářské výbavy, kterou jako první vyzkouším na své výpravě 180 Day Trips. Je vždycky skvělé narazit na lidi s myslí otevřenou novým nápadům!

 

Zástěra CompositesZástěra

Firma Zástěra Composites mi na cestu poskytla „wing“ pádlo. Zakladatel firmy je orientován hlavně na divokou vodu. Vymýšlí a vyrábí opravdu skvělá pádla, která jsou úžasně lehká a při tom, díky použitým kombinacím materiálů i odolná. Na špičkách listů je použit kevlar a pevně věřím tomu, že s tímhle pádlem dojedu, kam budu potřebovat a na mé cestě mně nezradí. A co je pro mě také hodně důležité – pádlo bylo vyrobeno v Čechách.

 

JurekJurek

Jurek je česká společnost s dlouholetou zkušeností ve výrobě stanů. Stany jsou pevné a odolné, což je pro mně hodně důležité. Vždyť v něm strávím 6 měsíců.

 

DevoldDevold

Devold sice není česká firma, ale co – vždyť je z Norska! Tahle firma podporovala legendy, jako byl Nansen, Amundsen a pokud zvládli udržet v teple tyhle borce, tak se mnou to zvládnou taky! Vybavili mně termoprádlem a hodně nadšenej jsem ze svetru, jaký nosil sám Nansen. Mám ho nachystaný na nošení na břehu.

 

TNP pádla a veslaTNP Paddles & Oars

Pěkný příběh! Když se lidi od TNP dozvěděli o mé cestě, nabídli mi svá pádla. To jsem bohužel musel odmítnout, protože budu používat wing pádlo, kombinovaně se svým starým, ale osvědčeným „euro“ pádlem. Obě střídám proto, abych zapojil co nejvíc svalových skupin. Takže na pádlo od TNP už na lodi nezbylo místo. Přesto jsem od nich po čase dostal mail, že když mě nemohou podpořit pádlem, rádi mi pomohou finančně. Ačkoli jim mnoho nemůžu nabídnout, mám velkou radost. A musím říct, že dělají pěkná plastová pádla na karbonovém dříku, takže všem, kdo potřebují kvalitní pádlo za slušnou cenu, je doporučuju!

 

MagicamMagicam

Firma Magicam mi pomohla vodotěsnou výbavou pro natáčení videa. Jejich kamera je vážně skvělá. Relativně malá a moc oceňuju, že je vybavená i dálkovým ovládáním. Takže ji mohu připevnit někam na loď a při tom ovládat z kokpitu.

 

 

Grónský klubGK_logo

Grónský klub je partička mořských kajakářů z Jižních Čech. Pořádají výpravy na moře i na řeky, staví si tradiční kajaky, pádlují s grónskými pádly a dělají spousty dalších věcí. Když se dozvěděli o mých plánech, uspořádali mezi sebou sbírku a finančně mě podporují.

 

 

 

Seakayaker.cz

Do okruhu Grónského klubu patří i redakce českého seakajakářského webu www.seakayaker.cz. Ti mi pomáhají s organizací cesty a s její prezentací. Mimo jiné mi pomáhají i s tímhle blogem.

 

HG Sport

logoDalší velká česká společnost vyrábějící výbavu pro vodáky. Když jsem měl velké potíže s dílnou, ve které stavím loď, nabídli mi zdarma prostory pro její dokončení. A k tomu mi nabídli finanční pomoc! Je třeba zmínit, že HG Sport pořádá pro české seakajakáře různá setkání. A nedělají to pro zisk! Prostě rádi dávají lidi dohromady.

 

 

KEB-EGEKEB-EGE

Pokud byste potřebovali kvalitní tester brzd, obraťte se na KEB-EGE! Díky známosti se spolumajitelem této firmy, jsem od nich dostal finanční výpomoc, která mi během cesty dost pomůže.

 

 

Popinpopin

Popin je můj kámoš z dob, kdy jsem se věnoval tancování. Jezdí divokou vodu a má úspěšnou stavební firmu. Když jsem mu vyprávěl o svých plánech, rozhodl se jasně: „Hej kámo, já tě budu sponzorovat!“ Když už s tebou nemůžu vyrazit, rád ti pomůžu splnit si sen alespoň tím, že ti na něj přihodím nějaké peníze.

 

SONYsony-logo-ico

Od firmy Sony mám fotoaparát. Doufám, že se moje fotky z cesty budou líbit!

 

Goal Zerogoal-zero-logo-01

Goal Zero mně vybavili solárními panely, díky kterým postupně dobíjím všechny baterky a akumulátory, které vezu.

 

 

Děkuju všem sponzorům i těm, kdo mi pomáhají. Není důležité, jestli mi dali peníze, nebo vybavení, nebo mi pomohli nějak jinak. Hlavní je že pomohli. Sám bych to všechno nezvládl.

Takže ještě jednou: „Všem díky!“