Færvik – Norsko

Omlouvám se za krátký výpadek – redakce webu byla na krátké pádlovací dovolené na Sardinii. Prozatím doplňuji, že Mejdží je v Norsku a přidávám jeho poslední známou pozici na mapku. Zbytek doplním během týdne. Zde je zápis z 8.6.2013, kdy byl ve Færviku.

Dneska asi 60 kilometrů – doháním resty, ale moc mi to nejde. Po jednom dni se vítr otočil zase na jihozápadní, čili to mám zase v ksichtu. Překročení Oslofjordu bylo celkem demoralizující – 50km za 6,5 hodiny s větrem v zádech a poté 25 kilometrů za dalších 6 hodin. Další den 6 km za tři hodiny, plus jedno kufrování ve fjordech. Po krátké pauze večer ještě pár kiláků.

Dneska jsem vstal v 05:30 a v 07:00 jsem byl na vodě. Následovala čtyřhodinová non-stop paráda, po ní dvouhodinová pauza a pak se zase otočil vítr. Schoval jsem se ve fjordu, kde právě jsem, zvedlo se to na cca. 12 m/s, takže jsem 3 hodiny pochrupoval na slunku a pak do toho až do večera bušil až do půl desáté v relativně slušných podmínkách.

Fjord ne jako Orlík na steroidech – všude samej barák a chata a je docela těžkéněkde přistát. Teď ležím na trávě u nějakého baráku a doufám, že mně nevyhoděj. Krajina dneska nic moc, ale včera to ušlo. Pokusy o lov ryb končily úspěšným ulovením mořské řasy.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice 180daytrips. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář u Færvik – Norsko

  1. Lynn napsal:

    Hello! This is my first visit to your blog! We are a team
    of volunteers and starting a new initiative
    in a community in the same niche. Your blog provided us valuable information to work on. You have done
    a extraordinary job!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>