Dušanova kolejda

Suchou etapu absolvuje Mejdží po finských cestách, necestách. A aby nemusel C-Gatora nosit na zádech (haha), nechal si u vývojáře a dobrodruha Dušana Marinera Festy, vyrobit vozík, neboli kolejda. Dušana jsem poprosil o zprávu o tom, jak jeho dílo vzniklo a tady máte jeho vyprávění.

  _DSC2192

Vozík jsem postavil podle Mejdžího vize. Rozkaz zněl jasně: „Vozík musí odvézt kajak 600 km po cestách i necestách!“ Chtěl jsem, aby fungoval, líbil se a byl jiný než ostatní. Vyrobil jsem ho z duralu, nerezu, derlinu a bezpečnostního pásu z auta.

DSC_5878

Testoval jsem na šotolinové cestě mezi garážemi. Dá se ustavit buď pod konec kajaku, nebo i doprostřed. Stacionárně unesl bez problému mě i kajak, takže nějakých 100 kg +. Kolečka si obstaral Mejdží, já jsem na ně jen přidal pouzdro z derlinu (takový lepší silon).

Mejdží si vozík vyzkoušel až těsně před odjezdem, a na poslední chvíli zjistil, že se mu do kajaku nevejde a objevily se i nějaké technické zádrhele. A tak se rozhodl, že si ho nechá poslat na poštu, kolem které popluje. A já jsem tím pádem získal 4 měsíce času na vylepšování.

Resize of _DSC6695

Někdy kolem 11. srpna, když se začal blížit k nejsevernějšímu místu své cesty, mi Mejdží poslal zprávu: „Prosímtě, za chvíli budu potřebovat ten vozík. Myslíš, že bys mi ho mohl připravit?“ To se ví, že jsem mu to potvrdil a za chvíli přišly ještě nové pokyny: „Bylo by možné narovnat ty ohnutiny a trochu zvětšit díry, kde se to navlíká na osu? Myslím, že pak se to už nebude ohýbat.

DSC_5892

 Rozhodl se, že si ho nechá poslat na poštu do Hammerfestu. Silva, spolu se Sofií, zabalily vozík a jako prémii přibalily ještě pilník. To třeba kdyby se Mejdží nedopatřením dostal do basy J. Pak to celé poslaly ‚poste restante‘ na adresu: Mejdží, Hammerfest. Vozík na poště ležel jen deset dní, takže jsme to měli výborně načasované. Mejdží si ho po vyzvednutí přivázal na kajak a objel s ním Nordkapp.

Vozík

Poslední zprávu jsem od Mejdžího obdržel 13.9.2013. Zněla pozitivně: „Kajak sedl na vozejk, jako pr..el na hrnec! Brzy pošlu fotky. A už to mám jen 560 km do Botnického zálivu!“ Tak mu snad dobře poslouží!

1291445_689263494434980_1222007874_o

Příspěvek byl publikován v rubrice 180daytrips. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář u Dušanova kolejda

  1. EVA HONZOVÁ napsal:

    Ty můj kapitáne jak jsem s Tebou v duchu jako Tvůj strážný anděl proplula hodně dlouhou cestu po moři a držela všechny palečky,tak teď Ti sedím na rameni a držím palce a bude to hodně náročné,tak teď Ti je držím dvakrát tolik,ale Ty to zvládneš jsi borec a nevzdáváš se.Hodně štěstí přeje mamča a drž se.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>